Pozostały obszar kontynentu znajduje się w zasięgu układów wysokiego ciśnienia. Polska jest w zasięgu wyżu z centrum nad Morzem Norweskim. Z północnego zachodu napłynie chłodne powietrze pochodzenia arktycznego, tylko krańce południowe pozostaną w nieco cieplejszym powietrzu polarnym morskim.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1007 hPa i nieznacznie spadnie.

W sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane, na północnym wschodzie okresami duże. Na Podlasiu możliwy słaby przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 8 st. C na północnym wschodzie i na wschodzie wybrzeża do 12 st. C w centrum i 17 st. C na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych.

W nocy na Dolnym Śląsku i Przedgórzu Sudeckim zachmurzenie umiarkowane i duże, poza tym zachmurzenie małe lub bezchmurnie. Temperatura minimalna od -4 st. C na wschodzie i w dolinach karpackich do 2 st. C na zachodzie i 4 st. C lokalnie nad morzem. Wiatr słaby i umiarkowany, głównie z kierunków północnych.

W niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane. Na północnym wschodzie możliwy słaby przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 7 st. C na północnym wschodzie i lokalnie nad morzem do 10 st. C w centrum i 13 st. C na południu i zachodzie kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, na południu, zwłaszcza na terenach podgórskich, okresami dość silny, z kierunków północnych i wschodnich.

W Warszawie w sobotę przed południem słonecznie, potem zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna 12 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków północnych. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna około -2 st. C. Wiatr słaby, z kierunków północnych. W niedzielę w stolicy zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 11 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków północnych.