W środę na północy i wschodzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i postępującymi od południowego zachodu rozpogodzeniami. Miejscami zanikające słabe opady deszczu i okresami silne zamglenia. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. W godzinach porannych lokalnie na południu i południowym wschodzie zanikająca mgła, ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura maksymalna od 8 st. C na wschodzie do 12 st. C na południowym zachodzie i 13 st. C w rejonie Zatoki Gdańskiej, tylko w rejonach podgórskich Karpat miejscami około 6 st. C. Wiatr słaby, na północy także umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny i porywisty, południowy i południowo-zachodni.

W nocy na północnym wschodzie zachmurzenie duże z postępującymi od południowego zachodu rozpogodzeniami. Na pozostałym obszarze na ogół pogodnie, jedynie na północnym zachodzie nad ranem wzrost zachmurzenia do dużego i możliwe słabe przelotne opady deszczu. Lokalnie na południu kraju w dolinie Wisły mgła, ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 2 st. C na południu, około 5 st. C w centrum, do 9 st. C nad morzem; w rejonach podgórskich Karpat od -2 st. C do 3 st. C. Wiatr początkowo słaby, później umiarkowany, nad morzem także dość silny, niemal w całym kraju porywisty, południowy i południowo-zachodni. Porywy wiatru na wybrzeżu i w Sudetach do 60 km/h.

W czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane od zachodu wzrastające do dużego, na północnym zachodzie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, tylko na południowym wschodzie bez opadów. W Sudetach wieczorem opady deszczu będą przechodzić w deszcz ze śniegiem i śnieg. Rano lokalnie na południu kraju w dolinie Wisły mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 8 st. C do 11 st. C, w rejonach podgórskich lokalnie około 7 st. C. Wiatr umiarkowany i porywisty, w rejonach podgórskich i miejscami po południu na zachodzie kraju dość silny, a na wybrzeżu dość silny i silny od 35 km/h do 45 km/h, południowo-zachodni i południowy. Porywy wiatru na południu kraju do 65 km/h, na wybrzeżu, w rejonach podgórskich i w Sudetach do 70 km/h, a w Karpatach do 100 km/h. Wieczorem w Sudetach możliwe zawieje śnieżne.

W środę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Do południa słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 11 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni, wieczorem południowy. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Temperatura minimalna 6 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowy. W czwartek w Warszawie zachmurzenie małe, po południu wzrastające do umiarkowanego i dużego, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu. Temperatura maksymalna 10 st. C. Wiatr umiarkowany, porywisty, południowo-zachodni.