W niedzielę będzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami, zwłaszcza we wschodniej połowie kraju i w górach, opady śniegu, na wybrzeżu również deszczu ze śniegiem. Rano na zachodzie, południu i w centrum lokalnie marznące mgły osadzające szadź i ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od -1 st. C na wschodzie, w centrum około 2 st. C, do 3 st. C na zachodzie i nad samym morzem. W dolinach karpackich od -2 do 0 st. C. Wiatr słaby, na wschodzie początkowo umiarkowany, północno-zachodni i północny, w zachodniej połowie kraju przechodzący w zmienny.

W nocy z niedzieli na poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na południu i wschodzie miejscami rozpogodzenia. Gdzieniegdzie, zwłaszcza na południu, marznące mgły, zmniejszające widzialność do 100 m. Temperatura minimalna od -8 st. C na południowym wschodzie i w kotlinach sudeckich do -2 st. C na zachodzie i północny. W kotlinach karpackich przeważnie od -10 do -6 st. C, lokalnie spadek temperatury do -15 st. C. Nad samym morzem od -1 do 0 st. C. Wiatr słaby, przeważnie zmienny, na północy zachodni i południowo-zachodni. Nad morzem wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

W poniedziałek na zachodzie, północny i w centrum zachmurzenie duże, miejscami większe przejaśnienia, na północy gdzieniegdzie słabe opady śniegu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Rano na południu, zachodzie i w centrum lokalnie marznące mgły, ograniczające widzialność do 100 m. Temperatura maksymalna przeważnie od 1 do 3 st. C, na wschodzie niższa, od -1 do 1 st. C. Wiatr słaby, z kierunków południowych, miejscami zmienny.

W Warszawie w niedzielę zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Możliwe słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna 2 st. C. Wiatr słaby, z kierunków północnych. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura minimalna -5 st. C. Wiatr słaby, zachodni. W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna 2 st. C. Wiatr słaby, południowo-wschodni.