Jak poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, krańce wschodnie i zachodnie Europy będą w zasięgu niżów, resztę kontynentu będą obejmowały wyże. Polska znajdzie się w zasięgu wyżu z centrum w rejonie Zatoki Gdańskiej. Na krańcach wschodnich pozostanie powietrze pochodzenia arktycznego, nad pozostałą część kraju zacznie napływać cieplejsze powietrze polarne morskie.

Ciśnienie wzrośnie. W Warszawie w południe wyniesie 1015 hPa.

IMGW prognozuje, że w środę w Polsce będzie bezchmurnie lub zachmurzenie małe, tylko na krańcach północno-zachodnich umiarkowane. Temperatura maksymalna na wschodzie, wschodnim Wybrzeżu i w rejonach podgórskich Karpat wyniesie od 12 do 17 stopni Celsjusza, a lokalnie w centrum oraz na zachodzie od 18 do 23 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych i wschodnich. W nocy bezchmurnie lub zachmurzenie małe, tylko na Wybrzeżu i Pomorzu umiarkowane. Temperatura minimalna na wschodzie i w rejonach podgórskich od 2 do 6 stopni, na pozostałym obszarze od 7 do 11 st. C. Na Suwalszczyźnie i Podlasiu spadek temperatury minimalnej przy gruncie do -2 stopni. Wiatr słaby, na Wybrzeżu lokalnie umiarkowany, z kierunków południowych.

W czwartek w Polsce bezchmurnie lub zachmurzenie małe, tylko miejscami na północy kraju zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 20 do 25 stopni Celsjusza. Cieplej na południowym zachodzie: 26-28 st. C oraz chłodniej w rejonach podgórskich Karpat około 19 stopni i na Półwyspie Helskim około 17 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni, tylko na wschodnim Wybrzeżu zmienny. W Sudetach porywy wiatru do 55 km/h.

W środę w Warszawie będzie bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna wyniesie 18 stopni Celsjusza. Wiatr początkowo słaby, północny i północno-zachodni, pod wieczór z kierunków zmieniających się. W nocy zachmurzenie małe lub bezchmurnie. Temperatura minimalna około 6 st. C. Wiatr słaby, południowo-zachodni i południowy.

W czwartek - zgodnie z prognozą IMGW - w stolicy będzie zachmurzenie małe lub bezchmurnie. Temperatura maksymalna wyniesie około 23 stopni Celsjusza. Wiatr słaby, południowo-zachodni i południowy.