Przeważająca część Polski będzie w zasięgu wyżu znad Białorusi, za sprawą którego napływać ze wschodu będzie suche i stosunkowo chłodne powietrze kontynentalne, jedynie na zachodzie kraju zaznaczy się wpływ zatoki związanej z niżem znad Grenlandii i napływać tam będzie cieplejsze i wilgotniejsze powietrze pochodzenia polarno-morskiego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1030hPa i będzie rosnąć.

W piątek, w południowo-wschodniej połowie kraju bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Nad morzem miejscami słabe opady deszczu lub mżawki. Temperatura maksymalna od 5 st. C na wschodzie, ok. 7 stopni w centrum do 11 st. na zachodzie. W rejonach podgórskich Karpat miejscami około 3 stopnie Celsjusza. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie z kierunków wschodnich, na Pomorzu z kierunków zachodnich.

W nocy w południowo-wschodniej połowie kraju bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na Pomorzu z rozpogodzeniami. Na północy i zachodzie miejscami możliwe słabe opady deszczu lub deszczu ze śniegiem.

Na północy, zachodzie i południu lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna wyniesie -8 st. C na północnym wschodzie, około -4 st. w centrum, na zachodzie i nad morzem 1-2 st.C. W rejonach podgórskich Karpat miejscami spadek temperatury do -10 stopni Celsjusza. Wiatr słaby, zmienny z przewagą kierunków wschodnich.

W sobotę na przeważającym obszarze kraju bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Na północy zachmurzenie duże z rozpogodzeniami. W rejonie Zatoki Gdańskiej możliwa mgła ograniczająca widzialność do około 300 m, utrzymująca się przez większą część dnia.

Temperatura maksymalna od 5 st. C na wschodzie, 6 stopni nad morzem do około 8 stopni w centrum i 10 st. C na zachodzie. W rejonach podgórskich Karpatach miejscami około 3 stopnie Celsjusza. Wiatr słaby i umiarkowany, na północnym zachodzie porywisty, wschodni.

W piątek w Warszawie będzie bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna wyniesie 7 st. C. Wiatr przeważnie słaby, południowo-wschodni. W nocy temperatura minimalna wyniesie ok. -4 stopnie Celsjusza. Wiatr słaby, wschodni.

W sobotę temperatura maksymalna ok. 7 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. Bezchmurnie lub zachmurzenie małe.