W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na wschodzie pod koniec dniatakże z rozpogodzeniami. Przelotne opady deszczu, na wybrzeżu miejscami burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna od 19 st. C do 23 st. C, tylko na Podhalu około 18 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem dość silny i silny do 45 km/h, południowo-zachodni i zachodni. Na wybrzeżu oraz w czasie burz porywy wiatru do 90 km/h, w Sudetach do 70 km/h oraz miejscami na północy do 60 km/h.

Jaka pogoda w nocy?

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami nawschodzie oraz południowym wschodzie. Za wyjątkiem południowo-wschodniej części kraju miejscami, głównie w pierwszej połowie nocy, wystąpią przelotne opady deszczu. Na wybrzeżu opady utrzymają się przez całą noc, możliwe burze, prognozowana wysokość opadów na tym obszarze do 20 mm. Temperatura minimalna od 10 st. C do 15 st. C, cieplej na wybrzeżu zachodnim około 16 st. C oraz chłodniej w rejonach podgórskich Karpat około 9 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu także dość silny, na północy porywisty, południowo-zachodni i zachodni. W Sudetach porywy wiatru do 80 km/h, na wybrzeżu oraz w czasie burz do 65 km/h.

Prognoza pogody na czwartek

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Za wyjątkiem południowo-wschodniej części kraju miejscami wystąpią przelotne opady deszczu. Prognozowana wysokość opadu miejscami na północy do 10 mm. Temperatura maksymalna od 19 st. C do 24 st. C, chłodniej lokalnie nad morzem około 18 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem dość silny i silny do 40 km/h, na północy porywisty, południowo-zachodni i zachodni. W Sudetach porywy wiatru do 80 km/h, nad morzem do 65 km/h.

W środę w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Możliwe słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 21 st. C. Wiatr umiarkowany, chwilami porywisty, południowo-zachodni i zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura minimalna 14 st. C. Wiatr umiarkowany, południowo-zachodni.

W czwartek w stolicy zachmurzenie umiarkowane i duże. Możliwe słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 22 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni i zachodni.