We wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami opady śniegu, lokalnie deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna na wschodzie i południu od -4 st.C do 0 st.C, na pozostałym obszarze od 1 st.C do 4 st.C. Wiatr umiarkowany, we wschodniej połowie kraju i na południu okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, północno-zachodni i zachodni. Na południowym wschodzie porywy wiatru do 60 km/h, w Karpatach do 70 km/h. W górach miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami słabe opady śniegu lub deszczu ze śniegiem, lokalnie opady marznącej mżawki powodujące gołoledź. Temperatura minimalna na wschodzie i południu od -5 st.C do -2 st.C; na pozostałym obszarze kraju -1 st.C do 2 st.C; w rejonach podgórskich Karpat od -11 st.C do -7 st.C, ale lokalnie spadek temperatury do -14 st.C. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu dość silny, porywisty, zachodni i południowo-zachodni. Nad morzem i w Bieszczadach porywy wiatru do 65 km/h, w Sudetach do 60 km/h.

W środę zachmurzenie umiarkowane i duże. Lokalnie słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 1 st.C do 5 st.C, w rejonach podgórskich Karpat około -2 st.C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, porywisty, zachodni i południowo-zachodni. Na wybrzeżu i na południowym wschodzie porywy wiatru do 65 km/h.

W Warszawie we wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. Możliwość słabych opadów śniegu. Temperatura maksymalna 2 st.C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, północno-zachodni. W nocy zachmurzenie duże. Możliwe słabe opady śniegu, niewykluczone opady marznące deszczu lub mżawki powodujące gołoledź. Temperatura minimalna -2 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, chwilami porywisty, zachodni i południowo-zachodni. W środę w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna 3 st.C. Wiatr przeważnie umiarkowany, chwilami porywisty, zachodni i południowo-zachodni.