Polska jest na skraju wspomnianego wyżu, w chłodnej masie powietrza pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1008 hPa i będzie rosnąć.

W poniedziałek w kraju zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami, zwłaszcza na południowym wschodzie i krańcach północnych, słabe przelotne opady deszczu. Wysoko w górach opady śniegu. Temperatura maksymalna od 6 st. na północnym wschodzie, około 9 st. w centrum, do 12 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, nad morzem okresami dość silny i w porywach do 55 km/h, z kierunków zachodnich. Wysoko w górach porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie początkowo miejscami na krańcach północnych i południowym wschodzie oraz przez całą noc w rejonie zalegania mgieł duże. Na krańcach północnych i południowym wschodzie początkowo miejscami przelotne opady deszczu, w górach śniegu. Liczne mgły, ograniczające widzialność lokalnie do 100 m. Miejscami drogi śliskie. Temperatura minimalna od -1 st. miejscami w centrum i na północnym wschodzie, 1 st., 3 st. na przeważającym obszarze, do 6 st. nad morzem; w obszarach podgórskich lokalnie około -2 st. Miejscami przygruntowe przymrozki do -4 st. Wiatr słaby, początkowo na Przedgórzu Sudeckim oraz krańcach północnych kraju porywisty, przeważnie południowy i południowo-zachodni. Nad ranem w Sudetach porywy wiatru do 60 km/h.

We wtorek zachmurzenie przeważnie umiarkowane, początkowo w rejonie zalegania mgieł duże. Przed południem miejscami mgły ograniczające widzialność do 100 m. Temperatura maksymalna od 7 st. na północnym wschodzie, około 11 st. w centrum, do 14 st. na południowym zachodzie i południu. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu oraz Przedgórzu Sudeckim okresami dość silny, porywisty, południowy i południowo-zachodni. Na Przedgórzu Sudeckim wiatr w porywach do 65 km/h, w Tatrach do 75 km/h, a w Sudetach do 80 km/h.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie duże z rozpogodzeniami. Temperatura maksymalna 10 st. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, zachodni. W nocy pogodnie. Miejscami mgły ograniczające widzialność do 100 m. W rejonie mgieł wzrost zachmurzenia do dużego lub całkowitego. Temperatura minimalna około 2 st. Lokalnie również spadek temperatury przy gruncie do -1 st. Drogi śliskie. Wiatr słaby, południowo-zachodni i zachodni.

We wtorek w stolicy zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu wzrastające do dużego. Początkowo miejscami mgły ograniczające widzialność do 100 m i w ich rejonie zachmurzenie duże lub całkowite. Temperatura maksymalna 11 st. Wiatr słaby, wieczorem umiarkowany, z kierunków południowych.