We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na wschodzie i w górach głównie opady śniegu, na Podkarpaciu, Pomorzu i Kujawach chwilami o natężeniu umiarkowanym. Na pozostałym obszarze opady deszczu ze śniegiem i od zachodu przechodzące w deszcz. Lokalnie deszcz marznący powodujący gołoledź. Prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o 10 cm w Sudetach, na Pomorzu i Kujawach. Temperatura maksymalna na wschodzie od -10 st. do -4 st. i wystąpi wieczorem, na pozostałym obszarze temperatura od -3 st. do 2 st. Wiatr umiarkowany, na południu okresami porywisty, z kierunków południowych i zachodnich. W rejonach podgórskich Karpat i w Sudetach porywy wiatru do 60 km/h, a w Karpatach do 80 km/h, powodujące zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie całkowite i duże, większe przejaśnienia na południowym zachodzie i zachodzie. Na wschodzie opady śniegu, na pozostałym obszarze deszczu ze śniegiem i deszczu. Na północy i wschodzie miejscami deszcz marznący powodujący gołoledź. Prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o 12 cm w Bieszczadach. Temperatura minimalna od -11 st. do -4 st., na pozostałym obszarze od -3 st. do 2 st. Temperatura minimalna na wschodzie wystąpi wieczorem, później stopniowo wzrost temperatury. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu dość silny, w całym kraju porywisty, z kierunków południowych i zachodnich. Lokalnie na zachodzie, w rejonach podgórskich Karpat wiatr w porywach do 60 km/h, na wybrzeżu i Przedgórzu Sudeckim do 65 km/h oraz w Karpatach do 80 km/h. W obszarach podgórskich i w górach wiatr będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

W środę na północy i wschodzie zachmurzenie całkowite i duże z opadami deszczu ze śniegiem i deszczu, na północnym wschodzie i wschodzie także marznącego deszczu powodującego gołoledź, w Karpatach Wschodnich opady śniegu. Prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o 5 cm w Bieszczadach. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i gdzieniegdzie słabymi opadami deszczu. Temperatura maksymalna od 0 st. na wschodzie do 5 st. na zachodzie, w rejonach podgórskich Karpat około -2 st. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu dość silny, w całym kraju porywisty, południowy i południowo-zachodni. Na wybrzeżu wiatr w porywach do 60 km/h, w rejonach podgórskich Karpat do 70 km/h i w Karpatach do 80 km/h. W górach zamiecie śnieżne.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie całkowite. Opady śniegu. Temperatura maksymalna około -2 st., wystąpi wieczorem. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, na ogół południowo-wschodni.

W nocy zachmurzenie całkowite. Opady śniegu przechodzące w deszcz ze śniegiem i deszcz. Okresami opady będą marznące i powodujące gołoledź. Temperatura minimalna około -2 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni.

W środę w stolicy zachmurzenie duże lub całkowite. Opady deszczu i deszczu ze śniegiem, po południu zanikające. Temperatura maksymalna około 1 st. Wiatr słaby, chwilami umiarkowany i porywisty, południowo-zachodni.