W poniedziałek będzie zachmurzenie duże, większe przejaśnienia głównie na południowym wschodzie kraju. Przelotne opady deszczu i miejscami burze, możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz od 15 mm do 20 mm, lokalnie na północnym zachodzie do 30 mm. Wysoko w górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej w Tatrach do 10 cm, w Beskidach do 5 cm. Temperatura maksymalna od 11 do 16 st. C. Chłodniej w obszarach górskich od 7 do 10 st. C. Wiatr umiarkowany, miejscami dość silny, okresami porywisty, na północy i w czasie burz w porywach do 65 km/h, zachodni i północno-zachodni. Wysoko w Sudetach wiatr w porywach do 80 km/h.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, na wybrzeżu lokalne burze. Prognozowana suma opadów miejscami na południu do 15 mm, a na północy do 20 mm. Wysoko w górach opady śniegu i deszczu ze śniegiem. W Tatrach przyrost pokrywy śnieżnej do 15 cm. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze od 5 do 9 st. C, cieplej na wybrzeżu - od 10 do 11 st. C, chłodniej miejscami w obszarach górskich Karpat 3-4 st C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu porywisty, zachodni i północno-zachodni. W czasie burz wiatr w porywach do 60 km/h. Wysoko w Sudetach wiatr w porywach do 70 km/h, w Tatrach do 65 km/h.

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Lokalnie burze, zwłaszcza na wybrzeżu. Prognozowana suma opadów miejscami do 15 mm, na północy do 25 mm. Wysoko w górach opady śniegu i deszczu ze śniegiem. W Tatrach przyrost pokrywy śnieżnej do 10 cm. Temperatura maksymalna od 12 do 16 st. C, chłodniej 0miejscami w obszarach górskich Karpat od 8 do 10 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, północno-zachodni i zachodni, na wybrzeżu również północny. W czasie burz wiatr w porywach do 65 km/h. Wysoko w Sudetach porywy wiatru do 70 km/h.

W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami oraz przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 12 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, pod wieczór słabnący, zachodni i południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 7 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 15 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni.