W sobotę na wschodzie i w centrum zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na zachodzie małe i umiarkowane. Okresami we wschodniej połowie kraju przelotne opady deszczu, a na krańcach wschodnich oraz w Tatrach miejscami burze, możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 25 mm. Temperatura maksymalna od 23°C do 28°C, chłodniej nad morzem i w górach od 18°C do 22°C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny i porywisty, północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 75 km/h.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie małe, tylko na krańcach wschodnich duże i tam początkowo przelotne opady deszczu. Gdzieniegdzie silne zamglenia, lokalnie krótkotrwałe mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 11°C do 16°C, cieplej na krańcach południowo-wschodnich, tam 17°C, 18°C. Wiatr na ogół słaby, w centrum i na zachodzie z kierunków wschodnich, na wschodzie kraju z kierunków północnych.

W niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na krańcach wschodnich przejściowo duże, i tam możliwy przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 22°C, 23°C na północy kraju, około 26°C w centrum, do 29°C, 30°C na południowym zachodzie i zachodzie kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich, tylko na wschodzie z kierunków północnych.

W Warszawie w sobotę zachmurzenie początkowo duże, później od zachodu postępujące stopniowo przejaśnienia i rozpogodzenia. Możliwe, zwłaszcza w pierwszej połowie dnia słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 24°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni i zachodni. W nocy zachmurzenie przeważnie małe i umiarkowane. Lokalnie nad ranem możliwe silne zamglenia. Temperatura minimalna 14°C. Wiatr przeważnie słaby, północno-zachodni. W niedzielę zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 25°C. Wiatr słaby, zmienny. (PAP)

jm/