Polska jest w zasięgu rozległego układu niżowego z ośrodkiem nad Morzem Norweskim. Z zachodu na wschód kraju przemieszcza się ciepły front atmosferyczny, za którym z południowego zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i będzie się wahać.

W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu, na północnym wschodzie także mżawka. Na północy silne zamglenia. Temperatura maksymalna od 9 st. C, 11 st. C na wschodzie i Podhalu do 16 st. C, 18 st. C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, tylko nad morzem okresami dość silny i porywisty, południowy i południowo-zachodni. Wysoko w Tatrach porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na południowym zachodzie rozpogodzenia. Miejscami opady deszczu, głównie na południowym wschodzie kraju, na północnym wschodzie również mżawka. Lokalnie, szczególnie na południu i wschodzie, mgły ograniczające widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od 8 st. C na wschodzie do 12 st. C, 13 st. C na zachodzie i w centrum. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem porywisty, południowy i południowo-zachodni, skręcający na zachodni.

We wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami opady deszczu, głównie w południowej części kraju. Na północnym wschodzie opady mżawki. Temperatura maksymalna od 11 st. C, 12 st. C na północy i wschodzie do 15 st. C, 16 st. C na południu i w centrum. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem porywisty, północno-zachodni i zachodni.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Od zachodu stopniowo postępująca strefa opadów deszczu i mżawki. Temperatura maksymalna 12 st. C, wystąpi po południu i wieczorem. Wiatr słaby, południowy. W nocy zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Opady deszczu i mżawki. Temperatura minimalna 12 st. C, wystąpi na początku nocy, z czasem wzrost temperatury o około 2 st. C. Wiatr słaby, południowy skręcający na zachodni. We wtorek w stolicy zachmurzenie duże, późnym popołudniem większe przejaśnienia. Temperatura maksymalna 16 st. C. Wiatr słaby, zachodni i północno zachodni, wieczorem też północny.