W środę zachmurzenie całkowite i duże, gdzieniegdzie większe przejaśnienia. Opady śniegu i deszczu ze śniegiem, na zachodzie także deszczu. Lokalnie w górach i na Pomorzu Wschodnim opady śniegu mogą mieć umiarkowane natężenie i powodować ograniczenie widzialności do 500 metrów. Prognozowana wysokość opadów od 10 mm do 20 mm na południu kraju. Prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o 10 cm do 20 cm w Karpatach, o około 8 cm w Sudetach oraz o około 5 cm na Pomorzu Wschodnim. Temperatura maksymalna od 0 st.C do 5 st.C, tylko lokalnie na Suwalszczyźnie i w rejonach podgórskich Karpat od -2 st.C do -1 st.C. Wiatr umiarkowany, miejscami dość silny, w całym kraju porywisty, zachodni i północny. Na Dolnym Śląsku i w Karpatach porywy wiatru do 80 km/h, w Sudetach do 130 km/h i słabnące do 100 km/h. Lokalnie w górach zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i opadami śniegu. Na Podhalu opady śniegu mogą mieć umiarkowane natężenie. Prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o około 10 cm w Beskidzie Śląskim i Żywieckim oraz w Tatrach. Temperatura minimalna na północnym wschodzie i w rejonach podgórskich Karpat od -8 st.C do -5 st.C, na pozostałym obszarze od -4 st.C do 0 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, na południu i w centrum kraju porywisty, północno-zachodni i zachodni. W Karpatach porywy wiatru do 70 km/h, w Sudetach do 90 km/h i słabnące do 70 km/h. Lokalnie w górach zawieje i zamiecie śnieżne. Na drogach ślisko.

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami oraz miejscami słabymi opadami śniegu i deszczu ze śniegiem, na zachodzie także deszczu. Temperatura maksymalna na wschodzie od -2 st.C do 0 st.C, tylko w rejonach podgórskich Karpat około -5 st.C; na pozostałym obszarze od 1 st.C do 5 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. W Sudetach porywy wiatru do 60 km/h, w Karpatach do 70 km/h i tam lokalnie zawieje i zamiecie śnieżne.

W środę w Warszawie zachmurzenie duże, po południu i wieczorem możliwe większe przejaśnienia. Okresami opady deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. Temperatura maksymalna około 2 st.C. Wiatr na ogół umiarkowany, chwilami porywisty, północno-zachodni i zachodni.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i przejściowymi rozpogodzeniami. Możliwe słabe, przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna około -3 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

W czwartek w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe słabe, przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna około 1 st.C. Wiatr przeważnie słaby, północno-zachodni i zachodni.