W czwartek w kraju zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Suma opadów do 15 mm, lokalnie do 25 mm. Temperatura maksymalna od 20 st. C do 25 st. C, miejscami nad samym morzem 18 st. C, 19 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, zachodni i północno-zachodni. W czasie burz wiatr w porywach do 80 km/h.

W nocy, za wyjątkiem Pomorza, zachmurzenie małe, tylko początkowo miejscami umiarkowane i duże oraz zanikające przelotne opady deszczu i burze. Na Pomorzu zachmurzenie przeważnie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu i lokalnymi burzami. Nad ranem w centrum i na południowym wschodzie lokalne krótkotrwałe mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 7 st. C do 12 st. C; nad samym morzem miejscami 13 st. C, 14 st. C. Wiatr słaby, zachodni. W czasie burz wiatr porywisty.

Pogoda na piątek

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, miejscami burze. Prognozowana suma opadów w czasie burz w centrum do 15 mm, na południu - do 30 mm. Temperatura maksymalna od 21 st. C do 25 st. C, nad samym morzem od 18 st. C do 20 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie zachodni i południowo-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.