W poniedziałek zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami i opadami deszczu, a na północy i wschodzie także deszczu ze śniegiem i śniegu. Miejscami na Pomorzu wystąpią opady o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana wysokość opadów na północnym wschodzie wyniesie od 10 mm do 15 mm. Z kolei prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej wyniesie od 3 cm do 6 cm na Mazurach, Suwalszczyźnie i Podlasiu.

Temperatura maksymalna wyniesie od 2 st. C na Suwalszczyźnie i w rejonach podgórskich Karpat, około 7 st. C w centrum, do 11 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, a na wybrzeżu silny i bardzo silny, od 45 km/h do 60 km/h, w całym kraju porywisty, zachodni. Na przeważającym obszarze kraju porywy wiatru osiągną prędkość do 75 km/h, na Pomorzu do 85 km/h, nad morzem do 95 km/h, w Karpatach do 110 km/h i w Sudetach do 140 km/h. W górach lokalnie wystąpią zawieje i zamiecie śnieżne.

Pogoda na poniedziałek

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami i przelotnymi opadami deszczu, a na wschodzie także deszczu ze śniegiem i śniegu. Prognozowany jest przyrost grubości pokrywy śnieżnej o 5 cm w Tatrach. Temperatura minimalna wyniesie od 1 st. C na Suwalszczyźnie i w rejonach podgórskich Karpat, około 5 st. C w centrum i na wybrzeżu, do 8 st. C na Dolnym Śląsku i w woj. opolskim. Wiatr będzie umiarkowany, okresami dość silny, a na Wybrzeżu silny, w całym kraju porywisty, zachodni. Na przeważającym obszarze kraju porywy wiatru osiągną prędkość do 75 km/h, nad morzem do 85 km/h, w Karpatach do 120 km/h i w Sudetach do 130 km/h. W górach lokalnie wystąpią zawieje i zamiecie śnieżne.

Pogoda na wtorek

We wtorek zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami i przelotnym deszczem, na wschodzie także przelotny deszcz ze śniegiem, a w Karpatach śnieg. Prognozowana wysokość opadów to około 10 mm na południu. Prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej to 8 cm w Tatrach. Temperatura maksymalna wyniesie od 3 st. C na Suwalszczyźnie, około 7 st. C w centrum, do 10 st. C na południowym zachodzie. Wiatr będzie umiarkowany, na wybrzeżu i południowym wschodzie dość silny, a w całym kraju porywisty, północno-zachodni. Na wybrzeżu porywy wiatru osiągną prędkość do 65 km/h, na południowym wschodzie do 70 km/h, w Sudetach do 100 km/h, a w Karpatach do 120 km/h i stopniowo będą słabnąć. W górach lokalnie wystąpią zawieje i zamiecie śnieżne.