W poniedziałek w kraju zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu. Lokalnie możliwe burze i opady krupy śnieżnej. W Beskidzie i w Bieszczadach deszcz ze śniegiem, a w Tatrach śnieg. Prognozowana wysokość opadów od 5 mm do 10 mm. Temperatura maksymalna od około 8 st. C w rejonach podgórskich Karpat i nad morzem, około 12 st. C w centrum do 16 st. C na wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz i na południowym wschodzie porywisty, zachodni i południowo-zachodni. W Sudetach porywy wiatru do 55 km/h.

W nocy zachmurzenie przeważnie duże. Miejscami opady deszczu, w Beskidach i Bieszczadach deszcz ze śniegiem, a w Tatrach śnieg. Gdzieniegdzie zanikające burze. Temperatura minimalna od 3 st. C do 7 st. C, tylko w rejonach podgórskich Karpat od 1 st. C do 4 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na północnym wschodzie porywisty, z kierunków zachodnich. W Sudetach porywy wiatru do 70 km/h.

Pogoda na wtorek

We wtorek zachmurzenie przeważnie duże. Miejscami opady deszczu, w Beskidach i Bieszczadach deszcz ze śniegiem, a w Tatrach śnieg. Temperatura maksymalna od 7 st. C do 12 st. C, w rejonach podgórskich Karpat od 6 st. C do 9 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. W Sudetach porywy wiatru do 55 km/h.