W niedzielę zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Miejscami przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Suma opadów w czasie burz do około 20 mm. Temperatura maksymalna od 27 st.C na Pomorzu do 32 st.C na wschodzie i zachodzie kraju. Nad morzem i w dolinach karpackich od 23 st.C do 25 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h, lokalnie do 80 km/h.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko początkowo miejscami duże i możliwe przelotne opady deszczu, a początkowo również burze. Temperatura minimalna od 13 st.C, 14 st.C na północnym zachodzie kraju do 18 st.C, 19 st.C na pozostałym obszarze. Wiatr słaby, głównie północno-zachodni i zachodni. W czasie burz wiatr w porywach do 70 km/h.

W poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Miejscami, głównie na południu i wschodzie przelotne opady deszczu. W południowej połowie kraju możliwe burze, lokalnie z gradem. Suma opadów w czasie burz do około 20 mm. Temperatura maksymalna od 24 st.C, 25 st.C na północy kraju do 32 st.C na południu, tylko nad morzem od 21 st.C do 23 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.