Nad Polską rozbudowuje się wał wyżowy, jedynie wschodnia część kraju znajduje się pod wpływem zatoki płytkiego niżu znad Ukrainy. Jesteśmy w ciepłej polarnej morskiej masie powietrza, wilgotnej na wschodzie i suchszej na zachodzie i w centrum kraju.

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 999 hPa i będzie rosło.

W czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane, na wschodzie oraz miejscami w centrum umiarkowane, okresami duże i tam wystąpią przelotne opady deszczu. We wschodnich województwach możliwe burze z opadem do 20 mm. Temperatura maksymalna od 23 st. C nad morzem, 27 st. C w centrum, do 28 st. C na zachodzie; w obszarach podgórskich i na północnym wschodzie od 21 st. C do 24 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni, na zachodzie kraju skręcający na południowy, na Podlasiu północny i północno-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy zachmurzenie małe, jedynie na północy okresami umiarkowane lub duże. Na krańcach północno-wschodnich początkowo możliwe zanikające opady deszczu. Nad ranem miejscami mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 14 st. C do 19 st. C, w województwach południowych i wschodnich od 10 st. C do 14 st. C. Wiatr słaby, na wschodzie zmienny, na pozostałym obszarze, południowy.

W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na północnym zachodzie miejscami duże i tam możliwy słaby deszcz. Temperatura minimalna od 26 st. C do 30 st. C, cieplej na zachodzie kraju od 31 st. C do 32 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych.

W czwartek w Warszawie zachmurzenie na ogół umiarkowane. Możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 26 st. C. Wiatr słaby, północno-zachodni. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna 16 st. C. Wiatr słaby, zmienny. W piątek słonecznie. Temperatura maksymalna 30 st. C. Wiatr słaby, południowy.