Jak informuje IMGW, południowa Europa jest pod wpływem wyżów znad Półwyspu Bałkańskiego oraz północnej Afryki, pozostały obszar kontynentu znajduje się w zasięgu układów niskiego ciśnienia znad Wysp Brytyjskich i północno-zachodniej Rosji. Polska jest w zasięgu zatoki niskiego ciśnienia związanej z niżem znad Wielkiej Brytanii, w strefie przemieszczającego się z zachodu na wschód kraju ciepłego frontu atmosferycznego. Za frontem z południowego zachodu napływa ciepła, polarna morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 996 hPa i będzie nieznacznie spadać.

W środę na północy, wschodzie i w centrum kraju zachmurzenie duże, na pozostałym obszarze duże z większymi przejaśnieniami. Na północy opady deszczu, w centrum i we wschodniej połowie opady deszczu i deszczu ze śniegiem. We wschodniej części kraju również opady deszczu marznącego powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna od -1 st. na północnym wschodzie, około 2 st. w centrum do 4 st., 5 st. na południu i zachodzie. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, nad morzem w porywach do 60 km/h, w Bieszczadach do 70 km/h, południowy i południowo-zachodni.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, jedynie na południu kraju przeważnie małe. Na północy słabe opady deszczu, na wschodzie i północnym wschodzie opady deszczu i deszczu ze śniegiem, w górach słabe opady śniegu. Na północnym wschodzie początkowo możliwy jeszcze deszcz marznący powodujący gołoledź. W Kotlinie Kłodzkiej i Nowotarskiej mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od -2 st. na wschodzie do 3 st. na północnym zachodzie; w kotlinach górskich lokalnie spadek temperatury do -7 st. Wiatr umiarkowany, nad morzem i na południu kraju dość silny, w porywach do 60 km/h, wysoko w Bieszczadach do 100 km/h, południowo-zachodni i południowy.

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, jedynie na południu kraju przeważnie małe. Na krańcach północno-zachodnich słabe opady deszczu. W kotlinach sudeckich mgła ograniczająca widzialność do 400 m. Temperatura maksymalna od 1 st. na północnym wschodzie, około 3 st. w centrum do 8 st. na północnym zachodzie; na południu kraju w kotlinach górskich około 0 st., a w rejonie oddziaływania wiatru fenowego do 5 st. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem i w górach dość silny, południowy. Nad morzem porywy wiatru do 70 km/h, wysoko w Tatrach do 140 km/h.

W środę w Warszawie zachmurzenie duże, okresami możliwe większe przejaśnienia. Temperatura maksymalna około 2 st. Wiatr przeważnie słaby, chwilami umiarkowany i porywisty, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, możliwe także rozpogodzenia. Temperatura minimalna około 0 st. Wiatr przeważnie słaby, okresami umiarkowany i porywisty, południowo-zachodni.

W czwartek w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, możliwe także rozpogodzenia. Temperatura maksymalna około 2 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni.