Jak podaje IMGW, Islandia i Wyspy Brytyjskie będą w zasięgu niżu, także wschodnie i południowo-wschodnie rejony Europy będą w zasięgu niżów znad Ukrainy i Bałkanów. Poza tym od Skandynawii przez Europę Centralną i Hiszpanię aż po Azory będzie rozciągał się układ wysokiego ciśnienia. Niemal cała Polska będzie w zasięgu wyżu znad Skandynawii, jedynie wschodnie krańce kraju pozostaną pod wpływem niżu znad Ukrainy. Z północy będzie napływać bardzo chłodne powietrze pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa.

W poniedziałek na wschodzie zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami i okresami słabe opady deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na wybrzeżu i Pomorzu Zachodnim miejscami przelotne opady deszczu. W szczytowych partiach gór opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 6 st. C, 8 st. C na północnym wschodzie, około 12 st. C w centrum, do 16 st. C na północnym zachodzie; w rejonach podgórskich Karpat około 8 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na północnym wschodzie kraju oraz w górach okresami porywisty, z kierunków północnych.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i lokalnymi rozpogodzeniami. Na krańcach wschodnich miejscami słabe opady deszczu, na wybrzeżu i Pomorzu Zachodnim miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 3 st. C, 4 st. C miejscami na północnym wschodzie do 5 st. C, 7 st. C na pozostałym obszarze kraju, najcieplej nad morzem do 11 st. C; na Podhalu miejscami spadek temperatury do -1 st. C. Wiatr słaby, na wschodzie okresami umiarkowany, a w górach okresami porywisty, przeważnie północno-zachodni i północny. W Tatrach porywy wiatru do 65 km/h

We wtorek na wschodzie zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Na Wybrzeżu i Pomorzu miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 8 st. C, 9 st. C na północnym wschodzie, 13 st. C, 14 st. C w centrum, do 16 st. C na północnym zachodzie; w rejonach podgórskich Karpat około 10 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w górach porywisty, północno-zachodni.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie duże, pod wieczór możliwe większe przejaśnienia. Temperatura maksymalna 10 st. C. Wiatr na ogół umiarkowany, północny i północno-zachodni.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Temperatura minimalna 6 st. C. Wiatr słaby, północno-zachodni i zachodni.

We wtorek w stolicy zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna 13°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.