We wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu. Na północnym zachodzie i miejscami na południu kraju możliwe burze. Prognozowana wysokość opadów od 10 mm do 15 mm na wybrzeżu i w górach. Wysoko w górach opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o 15 cmw Tatrach i o 6 cm w Beskidach. Temperatura maksymalna od 11 st.C do 16 st.C, chłodniej w rejonach podgórskich od 8 st.C do 10 st.C. Wiatr umiarkowany, miejscami porywisty, północno-zachodni i zachodni, nad morzem północny. W Sudetach porywy wiatru do 70 km/h, w Karpatach do 60 km/h. Lokalnie w górach zawieje śnieżne.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu. Prognozowana wysokość opadów do 12 mm na południu kraju. Wysoko w górach deszcz ze śniegiem i śnieg. Prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o 12 cm w Tatrach i o 6 cm w Beskidach. Gdzieniegdzie mgła ograniczająca widzialność do 500 metrów. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze od 5 st.C do 10 st.C, cieplej na wybrzeżu od 11 st.C do 12 st.C, chłodniej w rejonach podgórskich od 1 st.C do 4 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, północno-zachodni i północny. W Karpatach porywy wiatru do 60 km/h. Lokalnie w górach zawieje śnieżne.

Prognoza pogody na środę

W środę zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, na południu kraju możliwe burze. Prognozowana wysokość opadów do 12 mm na krańcach południowych. Wysoko w górach deszcz ze śniegiem i śnieg. Prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o 10 cm w Tatrach i o 6 cm w Beskidach. Temperatura maksymalna od 12 st.C do 17 st.C, tylko miejscami w rejonach podgórskich od 7 st.C do 11 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, północno-zachodni i północny.