Od Skandynawii przez Białoruś, Ukrainę po Bałkany rozciąga się obszar lekko podwyższonego ciśnienia. Pozostałe obszary kontynentu obejmują układy niżowe. Polska jest pod wpływem płytkiej zatoki związanej z niżem znad południowej Szwecji, w strefie frontów atmosferycznych, tylko województwa wschodnie pozostają w obszarze lekko podwyższonego ciśnienia. Napływa upalne zwrotnikowe powietrze z południa, tylko nad północno-zachodnią część kraju w ciągu dnia zacznie napływać chłodniejsze powietrze z północnego zachodu - informuje IMiGW.

Ciśnienie spada, w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa.

W czwartek na wschodzie kraju pogodnie. Poza tym zachmurzenie umiarkowane i duże oraz przelotne opady deszczu i burze, w czasie których miejscami padać będzie intensywnie. Temp. maks. od 22 st. na Pomorzu Zachodnim do 32 st. w Małopolsce. Wiatr umiarkowany, w czasie burz silny i porywisty, przeważnie południowo-wschodni.

W nocy pochmurno z przejaśnieniami i opady deszczu oraz burze. Miejscami, głównie na zachodzie i północy kraju, opady intensywne. Temp. min. od 14 st. do 18 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w czasie burz porywisty, południowo-wschodni, na zachodzie skręcający na północno-zachodni.

W piątek w dzień w Wielkopolsce i na Śląsku pogodnie. Poza tym pochmurno z przejaśnieniami i przelotne opady deszczu, a na wschodzie i północnym wschodzie także burze, w czasie których padać może dość intensywnie. Temp. maks. od 18-20 st. nad morzem do 25 st. na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy okresami dość silny i porywisty, zachodni i północno-zachodni.

W Warszawie w czwartek słonecznie. Po południu stopniowy wzrost zachmurzenia i wieczorem możliwa burza. Temp. maks. 30 st. Wiatr umiarkowany, w czasie burzy silny i porywisty, południowo- wschodni. W nocy pochmurno i przelotne opady deszczu oraz burze, w czasie których padać będzie intensywnie. Temp. min. 17 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w czasie burz porywisty, południowo-wschodni. W piątek w dzień początkowo pochmurno i przelotne opady deszczu, możliwa burza, później postępujące przejaśnienia. Temp. maks. 23 st. Wiatr umiarkowany, zachodni i północno-zachodni.

Źródło: PAP