Jak informuje IMGW, północno-zachodnia część Europy jest pod wpływem niżów znad Atlantyku. Pozostałe obszary kontynentu są w obszarze podwyższonego ciśnienia. Polska znajduje na skraju zatoki niżu znad Morza Północnego, w dość ciepłym powietrzu polarnym morskim. Z zachodu na wschód przemieszcza się strefa rozmywającego się frontu chłodnego.

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 1013 hPa i będzie spadać.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie duże, okresami w południowej połowie kraju większe przejaśnienia i rozpogodzenia. W zachodniej połowie kraju, w centrum i na północy opady deszczu, mżawki lub deszczu ze śniegiem. Lokalnie w dolinach na południu kraju marznące mgły, ograniczające widzialność do 300 m.

Temperatura minimalna od -2 st. na południu do 3 st. na zachodzie i nad morzem; w obszarach podgórskich lokalnie -3 st. Spadek temperatury spowoduje miejscami zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników.

Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach na Pomorzu do 55 km/h, południowy. W obszarach podgórskich Sudetów oraz na szczytach Tatr porywy wiatru do 60 km/h, wysoko w Sudetach do 90 km/h.

We wtorek w ciągu dnia zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Opady deszczu, a początkowo na północy również deszczu ze śniegiem, przemieszczające się stopniowo z zachodu na wschód. W Tatrach i Beskidach opady śniegu. Suma opadów na północy lokalnie do 10 mm.

Temperatura maksymalna od 2 st. na północnym wschodzie, 7 st. w centrum, do 12 st. na zachodzie.

Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni i zachodni. W obszarach podgórskich Beskidów porywy wiatru do 70 km/h, wysoko w Tatrach do 90 km/h, w Sudetach do 100 km/h, powodujące okresami zawieje i zamiecie śnieżne.

W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie przeważnie duże. Słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 3 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie duże. Możliwe słabe opady deszczu lub mżawki. Temperatura minimalna 1 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy.

We wtorek w Warszawie w ciągu dnia zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 6 st. Wiatr umiarkowany, porywisty, południowo-zachodni i południowy.