Pogodę w Polsce w dalszym ciągu kształtował będzie wspomniany wyż, z północy będzie napływać chłodne powietrze pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1015 hPa i nieznacznie spadnie.

We wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 10 st. C, 11 st. C na północy do 15 st. C, 16 st. C na południu kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, na Pomorzu Zachodnim oraz miejscami na południu porywisty, wschodni i północno-wschodni.

W nocy zachmurzenie małe. Na Kaszubach i Kujawach miejscami mgły ograniczające widzialność do 300 metrów, lokalnie osadzające szadź. Temperatura minimalna od -3 st. C na Podhalu, -2 st. C na Kaszubach i -1 st. C na wschodzie do 3 st. C na zachodzie kraju oraz nad morzem. We wschodniej połowie kraju możliwe przygruntowe spadki temperatury do -3 st. C. Wiatr słaby, na Pomorzu Zachodnim umiarkowany, północny i wschodni.

W środę w dzień zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 13 st. C, 14 st. C na północy do 16 st. C, 17 st. C na południu kraju, chłodniej tylko nad morzem: około 10 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, północny i wschodni.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temperatura maksymalna 14 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni i wschodni.

W nocy w stolicy pogodnie. Temperatura minimalna 2 st. C. Wiatr słaby, wschodni.

W środę zachmurzenie na ogół umiarkowane. Temperatura maksymalna 16 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni i wschodni.