We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, na wschodzie także deszczu ze śniegiem. W Karpatach opady śniegu. Prognozowana wysokość opadów około 10 mm na południu. Prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o 10 cm w Tatrach. Temperatura maksymalna od 3 st. C, 4 st. C na Suwalszczyźnie, około 7 st. C w centrum do 10 st. C, 12 st. C na południu i południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu i południowym wschodzie dość silny, zachodni i północno-zachodni. Porywy wiatru od 55 km/h na północnym-zachodzie, od 65 km/h do 70 km/h na przeważającym obszarze kraju, w Sudetach początkowo do 130 km/h, w Karpatach do 100 km/h i wysoko w Tatrach do 120 km/h, w ciągu dnia stopniowo słabnące. Wysoko w górach lokalnie zawieje i zamiecie śnieżne.

Pogoda na środę

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami, a na północy z możliwością rozpogodzeń. Na północnym wschodzie miejscami przelotny śnieg, na pozostałym obszarze miejscami słabe opady deszczu. W Tatrach prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o około 7 cm. Na północy oraz w Wielkopolsce lokalne mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna od -4° st. C na Suwalszczyźnie, w centrum kraju od 1 st. C do 3 st. C, na południowym zachodzie około 5 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na południowym wschodzie porywisty, północno-zachodni i zachodni. Wysoko w Tatrach porywy wiatru do 70 km/h, w Sudetach do 80 km/h.

W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Lokalnie w centrum i na południu zanikające słabe opady deszczu lub deszczu ze śniegiem. Początkowo miejscami mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od około 0 st. C na Mazurach i Suwalszczyźnie, do 10 syt. C na Dolnym Śląsku. Wiatr na ogół słaby, zmienny z przewagą południowo-wschodniego.