W środę zachmurzenie na ogół umiarkowane lub duże z rozpogodzeniami. Na południu i wschodzie Polski okresami słabe opady śniegu, a wieczorem na północnym zachodzie słabe opady śniegu z deszczem. Temperatura maksymalna od -5 st., -3 st. na południowym wschodzie, około 2 st. w centrum do 5 st. miejscami na północnym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu oraz na północnym wschodzie i w centrum kraju okresami porywisty, zachodni i północno-zachodni, stopniowo słabnący. W Karpatach wiatr okresami porywisty, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy ze środy na czwartek w południowo-wschodniej połowie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, lokalnie w Karpatach początkowo możliwy słaby śnieg. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami słabe opady śniegu, a na krańcach północnych także deszczu ze śniegiem. W Wielkopolsce nad ranem miejscami opady marznące, powodujące gołoledź. Temperatura minimalna od -15 st., -11 st. na południowym wschodzie i w dolinach karpackich, około -4 st. w centrum, do 1 st. lokalnie nad samym morzem. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, południowo-zachodni i zachodni. W Karpatach wiatr okresami porywisty, powodujący lokalnie zawieje i zamiecie śnieżne.

W czwartek na południowym wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane, okresami duże i miejscami słabe opady śniegu i śniegu z deszczem, nad morzem także deszczu. Rano w Wielkopolsce możliwy marznący deszcz powodujący gołoledź. Temperatura maksymalna przeważnie od 1 st. do 5 st., lokalnie na południowym wschodzie -1 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, południowo-zachodni.

W Warszawie w środę zachmurzenie umiarkowane i duże, wieczorem małe. Możliwe słabe, przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna 2 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, wieczorem słaby, północno-zachodni. W nocy ze środy na czwartek w Warszawie zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna -4 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni.

W czwartek w stolicy zachmurzenie duże, początkowo z większymi przejaśnieniami. Okresami słabe opady śniegu, możliwy także deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna 4 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.