W czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, na północy miejscami burze, lokalnie z gradem. W szczytowych partiach Sudetów i Tatr opady deszczu przechodzące w śnieg. Prognozowana wysokość opadów na północy kraju do 15 mm. Temperatura maksymalna od 15 st.C do 18 st.C, na Podhalu około 13 st.C. Wiatr umiarkowany i dość silny, miejscami silny, do 45 km/h, a nad morzem bardzo silny, do 65 km/h, w porywach do 70 km/h na krańcach wschodnich kraju, na przeważającym obszarze do 90 km/h, na północnym zachodzie do 100 km/h, a na wybrzeżu do 110 km/h, południowo-zachodni. W szczytowych partiach gór porywy wiatru do 120 km/h w Karpatach i do 140 km/h w Sudetach.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na południu także rozpogodzeniami. Przelotne opady deszczu, a wysoko w Sudetach śniegu; na północy miejscami burze. Prognozowana wysokość opadów do 15 mm na Pomorzu. Temperatura minimalna od 4 st.C do 7 st.C, w rejonach podgórskich około 2 st.C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, na północnym wschodzie początkowo do 90 km/h, w pasie nadmorskim silny i bardzo silny, od 40 km/h do 55 km/h, w porywach do 100 km/h, południowo-zachodni i zachodni. W szczytowych partiach gór porywy wiatru do 110 km/h.

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na północy, zachodzie i w centrum oraz lokalnie w Bieszczadach przelotne opady deszczu; na północy miejscami burze, lokalnie z gradem. W szczytowych partiach Sudetów opady śniegu. Prognozowana wysokość opadów do 15 mm na Pomorzu. Temperatura maksymalna od 7 st.C do 11 st.C, lokalnie na południu około 12 st.C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, nad morzem dość silny i silny, do 50 km/h, w porywach do 90 km/h, południowo-zachodni i zachodni. W szczytowych partiach gór porywy do 100 km/h w Karpatach i do 130 km/h w Sudetach.

W czwartek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 17 st.C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 80 km/h, południowo-zachodni.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Słabe przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 7 st.C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, zachodni i południowo-zachodni.

W piątek w stolicy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Możliwe słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 11 st.C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, południowo-zachodni.