We wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże, tylko rano lokalnie małe. Miejscami przelotne opady deszczu, zwłaszcza na zachodzie i północy kraju. Znacznie słabsze opady deszczu możliwe są na wschodzie kraju. Wysoko w górach po południu opady śniegu z deszczem i śniegu. Temperatura maksymalna od 8 st.C, 10 st.C na Podlasiu, około 13 st.C, 15 st.C w pasie od Pomorza przez centrum kraju do Podkarpacia, do 16 st.C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie kraju i wysoko w górach okresami porywisty, północno-zachodni i zachodni.

W nocy zachmurzenie duże, na północnym wschodzie z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Na przeważającym obszarze kraju okresami opady deszczu. Nieco intensywniejsze na Dolnym Śląsku oraz na obszarze Przedgórza Sudeckiego i tam prognozowana suma opadu około 10 mm, natomiast na północnym wschodzie możliwe opady mżawki. Wysoko w górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna od 2 st.C, 4 st.C na północnym wschodzie, około 8 st.C, 10 st.C w centrum i na zachodzie kraju, do 12 st.C nad morzem. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr porywisty, w Sudetach w porywach do 65 km/h, może powodować zawieje śnieżne.

W środę zachmurzenie duże, większe przejaśnienia głównie na wschodzie. Okresami opady deszczu. W rejonach podgórskich Sudetów w dalszym ciągu prognozowana suma opadów miejscami około 10 mm. Wysoko w górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od 9 st.C, 11 st.C na północnym wschodzie i w rejonach podgórskich Karpat, około 13 st.C w centrum, do 16 st.C na północnym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr w porywach do 60 km/h, powodujący zawieje śnieżne.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie na ogół umiarkowane. Temperatura maksymalna 13 st.C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, północno-zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Możliwe słabe opady deszczu. Temperatura minimalna 8 st.C. Wiatr słaby, północno-zachodni.

W środę w stolicy zachmurzenie na ogół umiarkowane. Temperatura maksymalna 14 st.C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, północno-zachodni i północny.