Na pozostałym obszarze pogodę kształtują wyże. Polska jest w zasięgu wyżu z centrum nad Ukrainą, w ciepłym i suchym powietrzu polarnym morskim.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1008 hPa i będzie powoli spadać.

W poniedziałek w kraju pogodnie. Temperatura maksymalna od 19 st., 20 st. na północy kraju i w dolinach karpackich do 25 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby, zmienny.

W nocy bezchmurnie lub zachmurzenie małe, w rejonach mgieł zachmurzenie duże. Lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 4 st., 5 st. na północnym wschodzie i terenach podgórskich do 12 st. na zachodzie i wybrzeżu. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą kierunków wschodnich.

We wtorek pogodnie, tylko rano mogą utrzymywać się lokalne mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna od 22 st. na Suwalszczyźnie do 28 st. na Dolnym Śląsku, nad morzem lokalnie około 20 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na południowym zachodzie porywisty, w Sudetach w porywach do 60 km/h, z kierunków południowych.

W poniedziałek w Warszawie słonecznie. Temperatura maksymalna 24 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni i południowy. W nocy bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temperatura minimalna 10 st. Wiatr słaby, południowy.

We wtorek w stolicy słonecznie. Temperatura maksymalna 26 st. Wiatr słaby, południowy.