Polska będzie w zasięgu niżów z ośrodkami nad Skandynawią i Niemcami. Z zachodu ku centrum kraju powoli przemieszczać się będzie strefa chłodnego frontu atmosferycznego. Za frontem napływać zacznie nieco chłodniejsza masa powietrza polarnego morskiego, natomiast przed frontem nadal zalegać będzie gorące i wilgotne powietrze pochodzenia zwrotnikowego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 996 hPa i będzie rosnąć.

We wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. W czasie burz prognozowana suma opadów od 20 mm do 35 mm, lokalnie do 50 mm. Temperatura maksymalna od 24°C na zachodzie do 31 st. C, 32 st. C na wschodzie i w centrum. Chłodniej nad morzem 20 st. C, 22 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodzie i Pomorzu północno-zachodni, na pozostałym obszarze z kierunków południowych. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h, lokalnie do 100 km/h.

W nocy zachmurzenie umiarkowane, gdzieniegdzie duże. Miejscami przelotne opady deszczu oraz burze, początkowo również grad. Prognozowana suma opadów podczas burz do 30 mm. Bez opadów na północnym zachodzie kraju. Temperatura minimalna od 13 st. C, 14 st. C na zachodzie, około 18 st. C w centrum do około 20 st. C na wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-zachodni, na wschodzie z kierunków południowych. W czasie burz porywy wiatru do 75 km/h.

W środę zachmurzenie umiarkowane, gdzieniegdzie duże. Miejscami przelotne opady deszczu i burze oraz grad. Prognozowana suma opadów podczas burz do 40 mm na krańcach wschodnich kraju. Temperatura maksymalna od 20 st. C, 21 st. C na zachodzie, 26 st. C, 27 st. C w centrum, do 31 st. C, 32 st. C na wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie z kierunków południowych, na pozostałym obszarze przeważnie północno-zachodni. Podczas burz porywy wiatru do 90 km/h.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie początkowo małe, potem wzrastające do umiarkowanego i okresami dużego, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu i burz z gradem. Prognozowana suma opadów podczas burz do 40 mm, lokalnie 50 mm. Temperatura maksymalna około 32 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy, pod wieczór z kierunków zmieniających się. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h, lokalnie 90 km/h.

W nocy zachmurzenie przeważnie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu oraz burze. Prognozowana suma opadów podczas burz do 15 mm. Temperatura minimalna około 18 st. C. Wiatr słaby, z kierunków zmieniających się. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W środę w stolicy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu oraz burze. Prognozowana suma opadów podczas burz do 30 mm. Temperatura maksymalna około 30 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zmieniających się. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h.