Jak poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej na przeważającym obszarze Europy pogodę kształtować będzie rozległy wyż z centrami w rejonie Niemiec, Rumunii i Morza Czarnego. Jedynie krańce wschodnie kontynentu i częściowo Europa zachodnia i północno-zachodnia będą w zasięgu niżów znad Atlantyku i Rosji, którym towarzyszyć będą układy frontów atmosferycznych. Polska będzie pod wpływem wspomnianego wyżu, tylko na północnym zachodzie kraju zaznaczy się płytka zatoka niżowa. Z północy nadal napływać będzie powietrze pochodzenia arktycznego, chłodniejsze na wschodzie, cieplejsze na zachodzie kraju.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1014 hPa i będzie powoli spadać.

W kraju zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami, na północnym wschodzie również z rozpogodzeniami. Miejscami opady śniegu. Lokalnie na północy przyrost pokrywy śnieżnej do 5 cm. Temperatura maksymalna od -6 do -4 st. C na wschodzie i Podhalu, około -2 do 0 stopni w centrum. 1 stopień Celsjusza na zachodzie i miejscami na wybrzeżu. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich, na zachodzie skręcający na południowy.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Na północy i wschodzie miejscami opady śniegu. Temperatura minimalna od -15 do -13 st. C na wschodzie, około -6 w centrum do -3 stopni na północnym zachodzie. -1 stopni Celsjusza miejscami nad morzem, z kolei w kotlinach karpackich lokalnie temperatura spadnie do -19 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i południowy.

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na południowym wschodzie również z lokalnymi rozpogodzeniami. Miejscami, głównie na północy i zachodzie, słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -5 do -4 st.C na wschodzie i Podhalu. W centrum od -2 do 0 st.C. Na zachodzie i wybrzeżu 1 stopień. Wiatr słaby i umiarkowany, w górach porywisty, południowo-zachodni i południowy.

W środę w Warszawie zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Możliwe słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie -2 st.C. Wiatr słaby, zachodni.

W nocy ze środy na czwartek w Warszawie zachmurzenie na ogół umiarkowane. Możliwe słabe opady śniegu. Temperatura minimalna -7 stopni. Wiatr słaby, zachodni skręcający na południowy.

W czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna -2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy.