W poniedziałek będzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami, głównie w południowej połowie kraju i na wybrzeżu, przelotne opady deszczu. Na północy oraz w obszarach podgórskich możliwe okresami opady deszczu ze śniegiem. W górach opady śniegu, przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm. Temperatura maksymalna od 2°C na północnym wschodzie do 7°C na południowym zachodzie i południu; w centrum i nad morzem około 6°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie duże z rozpogodzeniami. Początkowo na południu słabe opady deszczu i deszczu ze śniegiem, a w górach śniegu. Nad ranem na północy opady deszczu i deszczu ze śniegiem, lokalnie marznącego powodującego gołoledź, na północnym wschodzie możliwy śnieg. Lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 metrów, również marznące. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze od -2°C do 0°C, chłodniej miejscami na północy około -3°C i w rejonach podgórskich około -4°C; nad morzem 1°C, 2°C. Lokalnie nawierzchnie dróg i chodników mogą być śliskie. Wiatr na ogół słaby, na wybrzeżu umiarkowany i okresami porywisty, przeważnie z kierunków zachodnich, jedynie na południu północny.

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na południu rozpogodzenia. Miejscami, głównie na północy i w centrum, słabe opady deszczu. Na północnym wschodzie przejściowo przelotne opady śniegu i śniegu z deszczem. Na Pomorzu Gdańskim oraz Kujawach rano możliwe opady marznące powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna od 1°C, 3°C na wschodzie i południu, około 4°C w centrum do 5°C, 7°C na południowym zachodzie i zachodzie oraz 8°C, 9°C nad morzem. Chłodniej tylko na Podhalu około -1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem i w górach porywisty, zachodni. W górach porywy wiatru do 60 km/h.

W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie duże, po południu większe przejaśnienia. Możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 6°C. Wiatr słaby, północny. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna -1°C. Wiatr słaby, północny skręcający na zachodni. We wtorek zachmurzenie małe, wzrastające do dużego ze słabymi opadami deszczu. Temperatura maksymalna 4°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.