W sobotę zachmurzenie umiarkowane lub duże, miejscami przelotne opady deszczu, wysoko w Tatrach opady śniegu i tam prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej miejscami do 7 cm. Na północy i wschodzie gdzieniegdzie burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna od 16 st. do 19 st., chłodniej w kotlinach górskich: od 13 st. do 15 st. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu chwilami dość silny i w porywach do 55 km/h, w Karpatach w porywach do 60 km/h, w Sudetach w porywach do 80 km/h, zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu, gdzieniegdzie możliwe burze, a wysoko w Tatrach przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna od 7 st. do 12 st. Wiatr umiarkowany, na Pomorzu Wschodnim okresami porywisty, w górach w porywach do 70 km/h, zachodni i północno-zachodni. W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu i burzami. Możliwy grad. Wysoko w Tatrach opady śniegu przechodzące w deszcz. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna od 17 st. do 20 st. Chłodniej gdzieniegdzie nad morzem i w kotlinach górskich: od 15 st. do 16 st. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu dość silny, w górach w porywach do 70 km/h, zachodni i północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W Warszawie w sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu. Możliwa burza. Temperatura maksymalna 18 st. Wiatr umiarkowany, porywisty, zachodni. Podczas możliwej burzy porywy wiatru do 60 km/h. W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 10 st. Wiatr przeważnie słaby, zachodni. W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu i burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna 19 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. Podczas burz wiatr w porywach do 60km/h.