Polska znajduje się w zasięgu płytkiego niżu z ośrodkiem nad Zatoką Fińską. Z północnego zachodu na południowy wschód przemieści się układ frontów atmosferycznych. Z zachodu zaczyna napływać powietrze polarne morskie.

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na południu początkowo zachmurzenie małe i umiarkowane. Miejscami słabe opady deszczu lub mżawki. Początkowo na północnym wschodzie i wschodzie słabe opady śniegu i śniegu z deszczem, a na północy lokalnie marznące opady deszczu lub mżawki powodujące gołoledź. W ciągu dnia opady śniegu z deszczem możliwe również w Górach Świętokrzyskich; w Sudetach i w Karpatach opady śniegu z deszczem i śniegu. Temperatura maksymalna od 2 st.C, 3 st.C na północnym wschodzie do 6 st.C, 8 st.C na północy i zachodzie i 9 st.C miejscami nad morzem; w centrum i na południu 4 st.C, 5 st.C, na Podhalu około 0 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy i wschodzie porywisty, zachodni. W górach porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy zachmurzenie przeważnie duże i całkowite, tylko na północnym wschodzie początkowo rozpogodzenia. Na północy, wschodzie i na południu miejscami słabe opady deszczu lub mżawki. Na obszarach podgórskich opady deszczu ze śniegiem, a w górach śniegu. Lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna od -2 st.C na północnym wschodzie do 6 st.C nad morzem; na przeważającym obszarze kraju 3 st.C, 4 st.C. Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni.

W środę zachmurzenie przeważnie duże, na Podhalu małe. Miejscami, głównie na północy i wschodzie, słabe opady deszczu lub mżawki. Rano lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 4 st.C, 5 st.C na wschodzie do 9 st.C miejscami nad morzem; na przeważającym obszarze 6 st.C, 8 st.C, na Podhalu około 2 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami nad morzem porywisty, zachodni i południowo-zachodni, na południu miejscami południowy.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami oraz słabe opady deszczu, możliwy deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna około 4 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni i zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe słabe opady deszczu lub mżawki. Lokalne mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna około 3 st.C. Wiatr przeważnie słaby, południowo-zachodni i zachodni. W środę w stolicy zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami oraz słabe opady deszczu lub mżawki. Temperatura maksymalna około 6 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.