W środę w kraju zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu, głównie we wschodniej połowie kraju. W górach opady śniegu. W Karpatach prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o około 10 cm, na Pogórzu Karpackim o 5 cm. Temperatura maksymalna od 0 st. w dolinach karpackich i 2 st. na Suwalszczyźnie do 9 st. na Dolnym Śląsku. Wiatr umiarkowany i dość silny, nad morzem okresami silny, w porywach do 90 km/h, na Dolnym Śląsku do 75 km/h, w głębi kraju do 70 km/h, zachodni i północno-zachodni. W Sudetach początkowo porywy do 100 km/h, w Tatrach do 90 km/h, zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże z rozpogodzeniami. Na wschodzie zanikające opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Lokalnie krótkotrwałe mgły ograniczająca widzialność do 400 metrów. Temperatura minimalna od -2 st. do 2 st, tylko w rejonach podgórskich Karpat od -3 st. do -8 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, z kierunków południowych i zachodnich.

W czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane, na wybrzeżu i Pomorzu wzrastające do dużego. Na północnym zachodzie i nad morzem możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 5 st. na Suwalszczyźnie i w dolinach karpackich do 11 st. na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodzie i nad morzem oraz na Pogórzu Karpackim okresami dość silny, w porywach do 65 km/h, w dolinach karpackich do 70 km/h, południowy i południowo-zachodni. W Sudetach porywy do 100 km/h, w Tatrach do 90 km/h, zamiecie śnieżne.

W środę w Warszawie zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna około 4 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura minimalna około -1 st. Wiatr przeważnie słaby, zachodni.

W czwartek w stolicy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna około 7 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy.