W poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane, na wschodzie okresami duże i tam słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od 16 st.C do 21 st.C, cieplej na południowym zachodzie do 22 st.C, a chłodniej nad morzem od 14°C do 17°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na krańcach południowo-zachodnich porywisty, przeważnie z kierunków wschodnich. W Sudetach porywy do 55 km/h.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, na zachodzie wzrastające do dużego i tamnad ranem miejscami słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 5 st.C na północnym wschodzie, około 8 st.C w centrum do 13 st.C na zachodzie; chłodniej miejscami w rejonach podgórskich Karpat około 4 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem dość silny, na północy i zachodzie porywisty, południowo-wschodni. W Sudetach porywy do 60 km/h. W dzień na wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, na zachodzie i w centrum okresami duże.

Pogoda na wtorek, 24 maja

W wtorek w ciągu dnia z zachodu do centrum będzie się przemieszczała strefa przelotnych opadów deszczu i burz, lokalnie z gradem. Podczas burz prognozowana wysokość opadu do 20 mm. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od 18 st.C do 22 st.C, cieplej na południowym zachodzie do 24 st.C, a chłodniej nad morzem i w rejonach podgórskich Karpat od 16 st.C do 19 st.C. Wiatr umiarkowany, porywisty, przeważnie z kierunków południowych. Podczas burz porywy wiatru do 80 km/h.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego i wtedy możliwe słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 18 st.C. Wiatr słaby, zmienny.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna 8 st.C. Wiatr początkowo słaby, stopniowo wzmagający się do umiarkowanego, południowo-wschodni.

We wtorek w stolicy zachmurzenie małe i umiarkowane, pod wieczór wzrastające do dużego, wtedy możliwe słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 22 st.C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni.