We wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże, tylko miejscami na północnym wschodzie małe. Opady deszczu i burze, miejscami z gradem. Prognozowana wysokość opadów w burzach od 15 mm do 20 mm, na Mazurach i w Bieszczadach do 35 mm oraz w Karpatach do 40 mm. Temperatura maksymalna na wschodzie kraju od 26 st.C do 31 st.C; na pozostałym obszarze i w rejonach podgórskich Karpat od 20 st.C do 25 st.C, tylko w rejonach podgórskich Sudetów około 18 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych i wschodnich. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h.

W nocy na wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i przelotnymi opadami deszczu, lokalnie burze i możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz od 15 mm do 20 mm. Na południu kraju lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna od 15 st.C do 20 st.C, w rejonach podgórskich Karpat około 14 st.C. Wiatr słaby, na Pomorzu i wybrzeżu umiarkowany, z kierunków północnych i wschodnich. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

Prognoza pogody na środę

W środę zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu i lokalnymi burzami, miejscami grad. Prognozowana wysokość opadów w burzach od 10 mm do 20 mm, tylko na południowym wschodzie do 40 mm. Temperatura maksymalna na wschodzie od 27 st.C do 32 st.C, na pozostałym obszarze i w rejonach podgórskich Karpat od 19 st.C do 26 st.C. Wiatr słaby, miejscami umiarkowany, z kierunków północnych i wschodnich. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.