W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu. Po południu na północy i zachodzie możliwe burze. Rano na wschodzie i południu lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 12 st. C, 14 st. C na północnym wschodzie, około 17 st. C w centrum i nad morzem do 21 st. C na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i południowy. Wysoko w górach wiatr w porywach do 70 km/h. Podczas burz wiatr porywisty.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu, na północy możliwe burze. Na północnym wschodzie miejscami suma opadów do około 10 mm. Nad ranem lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 9 st. C do 12 st. C; w rejonach podgórskich lokalnie chłodniej, około 7 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie południowo-zachodni. W górach i podczas burz wiatr porywisty.

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu, po południu lokalnie możliwe burze. Na północnym wschodzie miejscami suma opadów do około 10 mm. Wysoko w Tatrach opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 14 st. C do 17 st. C, cieplej lokalnie na południu, do 18 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, po południu na zachodzie porywisty, zachodni. Wysoko w górach porywy wiatru do 60 km/h. Podczas burz wiatr porywisty.