Jak informuje IMGW, Europa północna i zachodnia będzie w zasięgu rozległego niżu z ośrodkami nad Północnym Atlantykiem, w strefie frontów atmosferycznych. Pozostałe rejony kontynentu, w tym Polską, będą pod wpływem wyżu znad Ukrainy. Nad nasz kraj zacznie napływać nieco cieplejsze powietrze polarne morskie. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1012 hPa i będzie powoli spadało.

W poniedziałek bezchmurnie lub zachmurzenie małe, tylko na północy okresami umiarkowane. Rano na wschodzie kraju miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 9 st. C na Kaszubach, około 10 st. C, 11 st. C na północy i wschodzie do 12 st. C, 14 st. C pozostałym obszarze. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy kraju w ciągu dnia okresami porywisty, południowy i południowo-zachodni. W Sudetach i Bieszczadach porywy wiatru do 65 km/h.

W nocy z poniedziałku na wtorek bezchmurnie lub zachmurzenie małe, tylko na północnym zachodzie stopniowy wzrost zachmurzenia do umiarkowanego i dużego. Temperatura minimalna od -1 st. C na wschodzie, około 3 st. C w centrum do 6 st. C na zachodzie i 7 st. C na zachodnim wybrzeżu; w rejonach podgórskich Karpat od -4 st. C do -2 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i południowy; w Sudetach wiatr lokalnie w porywach do 55 km/h.

W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie na ogół małe. Temperatura maksymalna 13 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy. W nocy pogodnie. Temperatura minimalna 3 st. C. Wiatr słaby, południowy i południowo-zachodni.

We wtorek zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temperatura maksymalna 13 st. C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowo-zachodni.