Nad Europą Południową dominował będzie wyż z centrum głównym nad Atlantykiem. Polska będzie na skraju niżu znad Morza Norweskiego i Skandynawii, z zachodu na wschód przemieści się chłodny front atmosferyczny.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1001 hPa i po niewielkich wahaniach zacznie spadać.

IMGW prognozuje, że w czwartek w ciągu dnia w Polsce będzie zachmurzenie umiarkowane i duże, rano i wieczorem miejscami również małe. Miejscami przelotne opady deszczu, na północy i północnym wschodzie możliwe burze.

Na Mazurach i Suwalszczyźnie prognozowana suma opadów lokalnie do 15 mm. Temperatura maksymalna od 17 stopni na północy i w obszarach podgórskich, około 20 st. C w centrum, do 23 stopni Celsjusza na południowym wschodzie. Chłodniej miejscami na Wybrzeżu, od 14 do 16 st. C. Wiatr przeważnie umiarkowany, porywisty, na północy kraju w porywach do 65 km/h, a nad morzem dość silny i silny 35-50, w porywach do 80 km/h, zachodni, początkowo także południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr w porywach do 70 km/h.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami na południu i północnym wschodzie. Początkowo na wschodzie zanikające przelotne opady deszczu. Po północy postępujące od północnego zachodu do centrum kraju opady deszczu. Temperatura minimalna od 7-8 stopni na północnym wschodzie, około 11 st. C w centrum, do 13-15 st. C na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, na wybrzeżu w porywach początkowo do 60 km/h, zachodni i południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr w porywach do 70 km/h.

W piątek w Polsce będzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, początkowo na południowym wschodzie, a po południu miejscami na północnym zachodzie i w centrum także rozpogodzenia. Przelotne opady deszczu, na północy i południowym wschodzie kraju miejscami także burze, lokalnie na północy możliwy opad krupy lodowej.

Prognozowana suma opadów do 15 mm. Temperatura maksymalna od 13-15 stopni Celsjusza na krańcach północnych, około 17 stopni w centrum, do 23 st. C na południowym wschodzie. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach na północy i północnym wschodzie do 70 km/h, nad morzem okresami silny do 50 km/h, w porywach do 80 km/h, południowo-zachodni i zachodni. Wysoko w górach wiatr w porywach do 80 km/h, w Tatrach do 100 km/h.

W czwartek w Warszawie - zgodnie z prognozą IMGW - w ciągu dnia będzie zachmurzenie początkowo małe, stopniowo wzrastające do umiarkowanego i okresami dużego. Po południu przelotne opady deszczu i możliwa słaba burza. Temperatura maksymalna wyniesie 20 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Słabe opady deszczu. Temperatura minimalna 11 stopni Celsjusza. Wiatr na ogół słaby, południowo-zachodni.

W piątek w stolicy duże zachmurzenie z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Suma opadów do około 10 mm. Temperatura maksymalna wyniesie 16 stopni Celsjusza. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, z kierunków zachodnich.