We wtorek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu oraz burze, również z gradem. W czasie burz prognozowana suma opadów od 20 mm na zachodzie kraju do 40 mm na północnym wschodzie. Temperatura maksymalna od 26 st. do 29 st., cieplej na Podkarpaciu, do 30 st., 32 st., chłodniej nad morzem i w rejonach podgórskich, od 23 st. do 26 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych i zachodnich. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h, lokalnie do 90 km/h.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy, wschodzie i południu okresami duże i tam przelotne opady deszczu i burze, stopniowo zanikające. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 30 mm, lokalnie na północnym wschodzie do 40 mm. Nad ranem lokalnie mgły ograniczające widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od 14 st. do 19 st. Wiatr słaby, miejscami umiarkowany, z kierunków południowych i zachodnich. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h.

W środę zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami wzrastające do dużego, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu i burz, lokalnie z gradem. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 30 mm. Temperatura maksymalna od 24 st., 26 st. na zachodzie do 30 st., 31 st. na wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych i zachodnich. W czasie burz porywy wiatru na zachodzie do 70 km/h, w centrum i na wschodzie do 80 km/h, lokalnie do 90 km/h.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 20 mm. Temperatura maksymalna 27 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni i zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 17 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni.

W środę w stolicy zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, możliwa burza. Prognozowana suma opadów w czasie burzy do 20 mm. Temperatura maksymalna 28 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni. W czasie burzy porywy do 80 km/h.