W poniedziałek w Polsce zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami, zwłaszcza w górach, słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -1 st. C na wschodzie, w centrum około 1 st. C, do 4 st. C na zachodzie. W dolinach górskich od -4 st. C do -1 st. C. Wiatr słaby, północny i północno-wschodni. W Sudetach wiatr dość silny i silny, od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 60 km/h, północno-wschodni i wschodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy w kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na południu miejscami duże i tam możliwe słabe opady śniegu. Miejscami, zwłaszcza na północy, mgły osadzające szadź i ograniczające widzialność do 300 m, w rejonach mgieł możliwy wzrost zachmurzenie do całkowitego. Temperatura minimalna przeważnie od -8 st. C do -4 st. C, na północy lokalnie spadek temperatury do -10 st. C, a dolinach górskich gdzieniegdzie -12 st. C. Najcieplej nad morzem od -3 st. C do -1 st. C. Wiatr słaby, północno-wschodni i wschodni, miejscami, zwłaszcza na północy zmienny.

We wtorek w Polsce zachmurzenie małe i umiarkowane, w Karpatach okresami duże i tam miejscami słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -1 st. C na południowym wschodzie do około 4 st. C na północy i zachodzie, w centrum około 1 st. C. W dolinach górskich od -3 st. C do 0 st. C. Wiatr słaby, na północy z kierunków zachodnich, w pasie dzielnic centralnych przeważnie zmienny, a na południu kraju północno-wschodni i wschodni.