w piątek w kraju zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu i lokalnymi, szczególnie na północy i południowym wschodzie, burzami. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze kraju od 13 st. C do 18 st. C, tylko cieplej na południowym wschodzie od 19 st. C do 23 st. C. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu i Pomorzu dość silny i silny, od 40 km/h do 50 km/h, w całym kraju porywisty, zachodni i północno-zachodni. Nad morzem porywy wiatru do 95 km/h, w Karpatach do 90 km/h, w czasie burz oraz na północy kraju do 80 km/h.

Jaka pogoda w sobotę?

W sobotę zachmurzenie umiarkowane, na północnym wschodzie także duże. Przelotne opady deszczu i lokalne burze. Wysoko w górach przelotny deszcz ze śniegiem lub śnieg. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna od 12 st. C do 17 st. C, ale lokalnie w rejonach podgórskich Karpat, na Pomorzu i Suwalszczyźnie około 11 st. C. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu dość silny, w całym kraju porywisty, zachodni i północno-zachodni. W Sudetach porywy wiatru do 110 km/h, na północy kraju, w czasie burz i w Karpatach do 70 km/h.

W piątek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Opady deszczu i okresami możliwe burze. Suma opadów w trakcie burz do około 15 mm. Temperatura maksymalna około 16 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 80 km/h, przeważnie zachodni.

W sobotę w stolicy zachmurzenie początkowo małe i umiarkowane, stopniowo od zachodu wzrastające do dużego, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu i burz. Suma opadów w trakcie burz do 10 mm. Temperatura maksymalna około 15 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny w porywach do 70 km/h, zachodni.