We wtorek na południu kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, a na północy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże i tam miejscami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 19 st.C do 23 st.C na przeważającym obszarze kraju, chłodniej na wybrzeżu około 14 st.C, 16 st.C, a najcieplej na Dolnym Śląsku do 25 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, w górach okresami porywisty, południowo-zachodni, nad morzem skręcający na północno-zachodni i zachodni.

W nocy w północno-zachodniej połowie kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami opady deszczu, a na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 6 st.C, 7 st.C na wybrzeżu, Suwalszczyźnie i Podhalu do 11 st.C, 12 st.C w centrum i na Dolnym Śląsku. Wiatr na północy kraju słaby i umiarkowany, z kierunków północnych, a na południu kraju przeważnie umiarkowany, miejscami porywisty, z kierunków południowych.

W środę zachmurzenie na ogół duże, tylko przed południem na południowym wschodzie większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Przelotne opady deszczu, a po południu, miejscami w centrum i na południowym wschodzie burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm. Temperatura minimalna od 7 st.C do 11 st.C na północy kraju i w Wielkopolsce, około 15 st.C do 18 st.C w pasie od Ziemi Lubuskiej po Podlasie; najcieplej na Podkarpaciu, do 24 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni i zachodni na północy i zachodzie kraju, skręcający na północno-zachodni i południowo-zachodni na południu. W burzach prognozowane porywy wiatru około 60 km/h.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże. Niewielka możliwość przelotnego deszczu. Temperatura maksymalna 23 st.C. Wiatr umiarkowany, stopniowo słabnący, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, od zachodu stopniowo wzrastające do dużego. W pierwszej połowie nocy niewielka możliwość słabego deszczu. Temperatura minimalna 11 st.C. Wiatr słaby, zmienny.

W środę w stolicy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Opady deszczu, po południu możliwa burza z gradem. W czasie burzy suma opadów do 15 mm. Temperatura maksymalna 20 st.C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany i porywisty, z kierunków zmieniających się. W czasie burzy porywy wiatru do 60 km/h.