W środę w kraju zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu oraz burze, również z gradem. Prognozowana suma opadów w czasie burz od 20 mm do 30 mm; w pasie od Warmii, przez Mazowsze po Górny Śląsk, Małopolskę, Podkarpacie i Lubelszczyznę do 40 mm. Temperatura maksymalna od 24 st., 26 st. na zachodzie do 30 st., 32 st. na południowym wschodzie; nieco chłodniej tylko nad morzem, około 23 st. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni, tylko na południowym wschodzie południowo-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 90 km/h, lokalnie możliwe do 100 km/h. Wysoko w Tatrach porywy wiatru do 70 km/h, w Bieszczadach do 80 km/h.

W nocy na zachodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu, a miejscami na wschodzie, w centrum i południu również burze, głównie w pierwszej części nocy. W czasie burz prognozowana suma opadów do 20 mm; miejscami na południu oraz północnym wschodzie od 30 mm do 40 mm. W kotlinach sudeckich miejscami mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od 16 do 19 st., tylko na obszarach podgórskich od 12 do 14 st. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i południowo-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W czwartek zachmurzenie małe i umiarkowany, głównie na północy oraz południowym wschodzie okresami duże i tam przelotne opady deszczu. Prognozowana suma opadów na Ziemi Świętokrzyskiej do 10 mm, na Podkarpaciu i Roztoczu do 15 mm. Temperatura maksymalna od 23 st. nad morzem i 24 st. na północy do 28 st., 29 st. na południu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, porywisty, zachodni i południowo-zachodni. Nad morzem wiatr okresami dość silny, w porywach do 65 km/h.

W środę w Warszawie zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, możliwa burza. Prognozowana suma opadów w czasie burzy do 20 mm. Temperatura maksymalna 30 st. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą południowo-zachodniego. W czasie burzy porywy do 80 km/h. W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, początkowo możliwa burza. Prognozowana suma opadów w czasie burzy do 15 mm. Temperatura minimalna 17 st. Wiatr słaby, zachodni. W czasie burzy porywy do 70 km/h.

W czwartek w stolicy zachmurzenie na ogół umiarkowane. W pierwszej połowie dnia możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 28 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.