W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na zachodzie możliwe przejściowe rozpogodzenia. Przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Początkowo na południu i w centrum możliwe krótkotrwałe burze i krupa śnieżna. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w Sudetach o 5 cm, w Karpatach o 20 cm i tam opady okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. W trakcie opadów śniegu widzialność okresami ograniczona do 500 metrów. Temperatura maksymalna od 1 st.C na wschodzie do 5 st.C na północnym zachodzie; na obszarach podgórskich Karpat od -2 st.C do 0 st.C. Wiatr umiarkowany i dość silny, nad morzem także silny od 30 km/h do 45 km/h, porywisty, po południu stopniowo słabnący, północno-zachodni i zachodni. Porywy wiatru do 70 km/h, na południu początkowo do 90 km/h, w Karpatach do 100 km/h, a w Sudetach do 140 km/h. Miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i przejściowymi rozpogodzeniami, w drugiej połowie nocy na zachodzie wzrastające do całkowitego. Miejscami opady śniegu, we wschodniej połowie kraju początkowo, na zachodzie w drugiej połowie nocy. Na krańcach zachodnich możliwy też deszcz ze śniegiem. W Karpatach prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o około 7 cm. Temperatura minimalna od -4 st.C na wschodzie do 0 st.C na zachodzie i 1 st.C nad morzem, w rejonach podgórskich od -6 st.C do -4 st.C. Spadek temperatury poniżej 0 st.C będzie miejscami powodować oblodzenie dróg i chodników. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, na wschodzie w porywach do 55 km/h, z kierunków zachodnich. Wysoko w górach porywy wiatru do 70 km/h oraz zamiecie i zawieje śnieżne.

W sobotę zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami, tylko na południowym wschodzie początkowo małe i umiarkowane. Przemieszczające się z północnego zachodu na wschód opady śniegu i deszczu ze śniegiem, przechodzące w zachodniej połowie kraju w deszcz. Na południu i w centrum możliwe przejściowo opady marznącego deszczu, powodującego gołoledź. Na zachodzie okresami o natężeniu umiarkowanym i tam prognozowana suma do 10 mm. W północno-wschodniej części Polski przejściowy przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm do 7 cm. Temperatura maksymalna od -1 st.C na wschodzie, około 2 st.C w centrum, do 8 st.C na północnym zachodzie; w rejonach podgórskich Karpat około -2 st.C. Wiatr umiarkowany, stopniowo wzmagający się do dość silnego, nad morzem dość silny i silny od 30 km/h do 45 km/h, porywisty, południowo-zachodni i zachodni. Porywy wiatru do 65 km/h, wieczorem na zachodzie do 75 km/h, nad morzem do 80 km/h, a w górach do 90 km/h. Miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

W piątek w Warszawie zachmurzenie duże, po południu możliwe większe przejaśnienia. Okresami opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna około 3 st.C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, rano możliwe porywy do 75 km/h, przejściowo do 90 km/h, północno-zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Początkowo możliwe słabe opady śniegu. Temperatura minimalna około -3 st.C. Wiatr na ogół umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni i zachodni. Uwaga! Drogi i chodniki miejscami śliskie.

W sobotę w stolicy zachmurzenie duże, początkowo możliwe większe przejaśnienia. Opady śniegu przechodzące w deszcz ze śniegiem i deszcz, miejscami marznący i powodujący gołoledź. Możliwy przejściowy przyrost pokrywy śnieżnej do około 7 cm. Temperatura maksymalna około 1 st.C. Wiatr początkowo słaby i umiarkowany, później wzmagający się stopniowo do dość silnego i w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni.

Uwaga! Drogi i chodniki miejscami śliskie.