Jak informuje IMGW nad Europą północną i częściowo środkową dominują wyże, pozostałe części kontynentu obejmują niże. 

W środę będzie zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Miejscami przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów podczas burz do 15 mm, lokalnie na Dolnym Śląsku, Ziemi Lubuskiej i w Wielkopolsce do 35 mm. Jedynie na północnym zachodzie bez opadów. Temperatura maksymalna od 27 st.C do 32 st.C, na Podkarpaciu i w Małopolsce do 37 st.C, jedynie na północy chłodniej od 24 st.C do 28 st.C a nad morzem około 22 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie północno-wschodni i wschodni. W czasie burz wiatr w porywach do 65 km/h.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, na zachodzie duże. Miejscami przelotneopady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów podczas burz do 20 mm, na Dolnym Śląsku do 30 mm. Na wschodzie bez opadów. Temperatura minimalna od 16 st.C do 21 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

W czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Miejscami przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Jedynie na wschodzie bez opadów. Prognozowana wysokość opadów podczas burz do 20 mm. Temperatura maksymalna od 30 st.C do 35 st.C, na południowym wschodzie do 37 st.C, chłodniej na Nizinie Szczecińskiej 27 st.C i nad morzem około 24 st.C. Wiatr słaby, południowo-wschodni i wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 75 km/h.

W środę w Warszawie zachmurzenie na ogół umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna 30 st.C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą kierunków północnych.

W nocy zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna od 19 st.C. Wiatr słaby,północno-wschodni.

W czwartek w stolicy początkowo zachmurzenie małe, po południu wzrastające do umiarkowanego i dużego aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu. Temperatura maksymalna 34 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.