W piątek w kraju zachmurzenie umiarkowane, w południowej połowie kraju wzrastające do dużego, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu, a na krańcach południowych również burz. W czasie burz na krańcach południowych suma opadów lokalnie do 20 mm. Temperatura maksymalna od 20 st. C, 22 st. C na krańcach północnych i w obszarach podgórskich, około 26 st. C w centrum, do 29 st. C na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i północno-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

W nocy na północy zachmurzenie umiarkowane, na pozostałym obszarze duże z większymi przejaśnieniami. W centrum i na południu opady deszczu, na krańcach południowych możliwe również burze i tam suma opadów od 10 mm do 15 mm, lokalnie około 20 mm. Temperatura minimalna od 9 st. C na północnym wschodzie, około 15 st. C w centrum, do 17 st. C na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i północno-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

W sobotę na północy zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z opadami deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym, a lokalnie także z burzami. Suma opadów w południowej połowie kraju od 15 mm do 30 mm. Temperatura maksymalna od 18 st. C na południowym zachodzie, 22 st. C, 24 st. C na przeważającym obszarze, do 29 st. C na południowym wschodzie; lokalnie w kotlinach sudeckich od 15 st. C do 17 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, wschodni i północno-wschodni. W czasie burz oraz w szczytowych partiach Sudetów porywy wiatru do 60 km/h.