We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i opadami deszczu, pod koniec dnia na krańcach północno-wschodnich przechodzącymi w deszcz ze śniegiem, a w górach w śnieg. Lokalnie na południu kraju możliwe burze. Temperatura maksymalna na północy kraju od 6 st.C do 9 st.C; na pozostałym obszarze od 10 st.C do 15 st.C. Wiatr umiarkowany, w całym kraju porywisty, z kierunków zachodnich, nad morzem skręcający na północny. W Sudetach porywy wiatru do 65 km/h, w Karpatach do 60 km/h.

W nocy zachmurzenie całkowite i duże z opadami deszczu, a na północy i w górach także deszczu ze śniegiem i śniegu. Lokalnie na zachodzie Dolnego Śląska opady mogą mieć umiarkowane natężenie. Prognozowana wysokość opadów na południu od 7 mm do 10 mm. Prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej w Sudetach o 5 cm do 7 cm. Temperatura minimalna na wybrzeżu od 1 st.C do 4 st.C; w północnej połowie kraju od -3 st.C do 1 st.C; na południu i miejscami w centrum od 2 st.C do 7 st.C. Wiatr słaby, zmienny, tylko na wschodnim wybrzeżu umiarkowany i tam z kierunków wschodnich. W górach porywy wiatru do 60 km/h, stopniowo słabnące.

W środę zachmurzenie całkowite i duże z opadami deszczu, na północy i w górach także deszczu ze śniegiem i śniegu. W rejonie Kotliny Kłodzkiej opady mogą mieć umiarkowane natężenie. Na południu lokalnie możliwe burze. Prognozowana wysokość opadów na południowym zachodzie od 10 mm do 15 mm. Prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o 5 cm do 10 cm w Sudetach i około 5 cm w Tatrach. Temperatura maksymalna na północy, północnym wschodzie oraz miejscami na południowym zachodzie od 3 st.C do 7 st.C; na pozostałym obszarze temperatura na ogół od 8 st.C do 13 st.C, tylko na krańcach południowo-wschodnich miejscami około 15st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu dość silny, na południowym wschodzie porywisty, z kierunków wschodnich i północnych, tylko początkowo na południowym wschodzie południowo-zachodni.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie duże, słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 10 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni i zachodni.

W nocy zachmurzenie duże. Możliwe słabe opady deszczu. Temperatura minimalna 2 st.C. Wiatr słaby, zmienny.

W środę w stolicy zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 7 st.C. Wiatr słaby, północno-wschodni i wschodni.