W poniedziałek w kraju będzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Miejscami, głównie na północy i wschodzie, duże i tam wystąpią też przelotne opady deszczu. Na wybrzeżu, północnym wschodzie i krańcach wschodnich miejscami mogą pojawić się burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadu w czasie burz do 30 mm. Temperatura maksymalna od 19 st. C, 21 st. C północnym zachodzie, w rejonach podgórskich i nad morzem do 26 st. C na wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, zachodni i północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże. W północnej części kraju miejscami przelotne opady deszczu. Na Suwalszczyźnie i Podlasiu szybko zanikające burze. W rejonach podgórskich lokalnie pojawią się mgły ograniczające widzialność do 400 m. Temperatura minimalna od 11 do 15 st. C, na wybrzeżu cieplej około 16 st. C, na obszarach podgórskich chłodniej około 8 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, porywisty, z kierunku północno-zachodniego.

Prognoza pogody na wtorek

We wtorek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu, głównie w północnej i centralnej Polsce. Na północy i wschodzie kraju możliwe słabe burze. Temperatura maksymalna od 20 do 24 st. C, nad morzem i w rejonach podgórskich około 19 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, północno-zachodni i północny.